Mezoterapi

Mezoterapi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Kulağa basit gibi geliyor ama aslına bakarsanız sıkıntılı bir konudur mezoterapi

Ameliyat ile düzeltilmesi mümkün olmayan en büyük sorunlardan biri bozulmuş cilt kalitesidir. İp askı yöntemleri veya yüz germe ameliyatları ile sıkılaşma-gerilme sağlamak mümkün olsa da cildin yaşlanmasını ameliyatlar ile geriye çevirmek mümkün değil. 

İşte bu durumda kullanabileceğimiz önemli yöntemlerden biri de mezoterapidir. Mezoterapi; vitaminler, antioksidanlar, aminoasitler vs. içeren ve cilt kalitesini derinden yüzeye artırmaya yönelik üretilmiş olan ürünlerin enjeksiyon yolu ile deri altına verilmesidir. 

Özellikle sosyal medyada bu konu ile ilgili çok ciddi bir bilgi kirliliği mevcut ve insanlar bu reklamlara inanarak faydasız ve bazen de ne yazık ki kendilerine zarar veren uygulamalara maruz kalıyor. 

Peki piyasada mezoterapi adı altında uygulanan birçok popüler ürünün aslında “cilt altına enjekte edilebilir” onayı olmadığını biliyor musunuz? 

Her ne kadar “estetik” amaçla da olsa yapılan işlem bir tedavidir, ehil ellerde ve doğru ürünler kullanılarak yapılmalıdır. 

Unutmayın, sağlığınızı bir kere kaybedebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir