Aşırı terleme

Botoks uygulamaları her ne kadar kırışıklıkların giderilmesi nedeni ile tanınır olsa da bu sadece buzdağının görünen kısmıdır. Botoks uygulamaları Estetik ve Plastik Cerrahi yılında bir çok tıp branşı tarafından çeşitli hastalıkların semptomlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Botoks uygulamalarının Estetik ve Plastik Cerrahide de tek kullanım alanı kırışıklık tedavisi değildir. Aşırı terleme tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Aşırı terlemeye yönelik botoks uygulamalarının yapıldığı bölgeler koltuk altı, el içi ve ayak tabanıdır. Özelikle yaz aylarında koltuk altı terlemesi insanları çok rahatsız edebilmektedir. Bazı insanlar ellerindeki terlemenin şiddeti nedeni ile araba direksiyonu tutamamakta, bazı insanlar ise ayak tabanlarının çok terlemesine bağlı terliklerinin kayıp ayaklarında çıkmasından şikayet etmektedirler. Özelikle yaz aylarında koltuk altı terlemesi insanları çok rahatsız edebilmektedir. Bazı insanlar ellerindeki terlemenin şiddeti nedeni ile araba direksiyonu tutamamakta, bazı insanlar ise ayak tabanlarının çok terlemesine bağlı terliklerinin kayıp ayaklarında çıkmasından şikayet etmektedirler. Aşırı terlemeye yönelik botoks uygulamalarının yapıldığı bölgeler koltuk altı, el içi ve ayak tabanıdır. Özelikle yaz aylarında koltuk altı terlemesi insanları çok rahatsız edebilmektedir. Bazı insanlar ellerindeki terlemenin şiddeti nedeni ile araba direksiyonu tutamamakta, bazı insanlar ise ayak tabanlarının çok terlemesine bağlı terliklerinin kayıp ayaklarında çıkmasından şikayet etmektedirler.

İşte tüm bu sorunlar botoks uygulamaları ile çözüme ulaştırabildiğimiz sorunlardır. Bazıları lokal anestezi ile ofis uygulaması olarak yapılabilirken, bazı durumlarda anestezi altında yapılmaları gerekebilmektedir. Uygulama sonrası 7-10 gün içerisinde ortaya çıkan etkiler 3-6 ay süresince devam edecektir.

Daha detaylı bilgi almak için randevu alabilirsiniz. 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir