Göz altı koyu halkalar

Yaş alma ile ilişkisi olmayan, her yaşta ortaya çıkabilen bir sorundur göz altındaki koyu halkalar. Uzun yıllar boyunca dermo-kozmetik ürünler ile çözülmeye çalışılan bu sorun için son dönemlerde farklı çözüm seçenekleri kullanılmaya başladı. Bunlardan en sık kullanılanları göz altı ışık dolgusu ve nano yağ grefti uygulamalarıdır. 

Bunlardan ilki “ışık dolgusu”. Alt göz kapağı cildinin ne kadar ince olduğu da düşünüldüğünde, bu bölgeye dolgu uygulaması yapmanın riskli olması, ışık dolgusunun dezavantajıdır. Avantajı ise her an hazır olması, uygulamanın ve sosyal hayata dönüşün hızlı olmasıdır.

Nano yağ grefti uygulamaları ise kişinin kendi yağının alınması ve işlemden geçirildikten sonra ihtiyaç olan bölgelere geri verilmesi şeklinde yapılır. Yağ doku kök hücreden zengin bir dokudur. Bu nedenle, dolgu amacı ile kullanıldığında, uygulama yapılan bölgede cilt kalitesinde de belirgin artış sağlamaktadır. Göz altı uygulamalarında, alınan yağ bazı işlemlerden geçirilerek kök hücrelerin korunurken, tüm yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır. Sonuç olarak göz altına uygulama yapıldığında, içerisinde canlı yağ hücresi olmadığı için dolgu etkisi yaratmayacak ama kök hücrelerin varlığı ile göz altı cildi rengi, sıkılığı ve dokusu belirgin şekilde fayda görecektir.

Uygulama sonrasında 2-3 gün süren bir ödem ve uygulama bölgesinde “sarı” renk görülmekte iken ilerleyen günlerde sarı renk azalarak kaybolurken cilt rengindeki açılma da yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Yağ grefti uygulamalarının en büyük avantajı, ilk uygulamada alınan yağların dondurularak saklanabilmesi ve yıllar sonra bile ihtiyaç olduğunda vücudun farklı yerlerinde kullanılabilmesidir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir