Botoks tedavisi

Botox bence son yüzyılda kullanıma giren en önemli ilaçlardan biridir. Her güçlü araçta olduğu gibi botox da doğru ellerde mucizeler yaratabilirken yanlış ellerde çok kötü sonuçlara neden olabilmektedir. 

Botox bir ilaçtır ve botox uygulaması da aslına bakılırsa bir tedavidir. Uygulamaya bu şekilde bakıldığında botoks doz planlaması çok büyük bir önem taşımaktadır. Botoks ile ilgili yapılan en önemli yanlışlardan bir tanesi doz ayarlamasıdır. Birçok uygulayıcı standart bir tedavi yapmaktadır. Ancak nasıl ki önemli ilaçlar kullanılırken dozları kişiye göre ayarlanıyorsa, botoksta da aynı şekilde yapılmalıdır. Zira mevcut kırışıklıkları tedavi ederken yüz kaslarının tamamen hareketsiz hale getirmek bir zorunluluk değildir. Uygun hastalarda kasların aktivitelerini tamamen yok etmeden de kırışıklıklar tedavi edilebilir.

Bir diğer yanlış uygulama da botoks uygulama noktalarıdır. Birçok uygulayıcının yaptığı gibi botoks uygulaması her hastada aynı noktalara yapılmamalı, kişinin kas anatomisi muayene edilerek ona uygun planlama yapılmalıdır.

Bir de şaşırtıcı bilgi verelim tam olsun. Alın bölgesine uygulanan botoks kaşları kaldırmaz, aksine düşürür.

Detaylı bilgi için web sitemi veya bizzat beni ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir