El estetiği

Her ne işle uğraşıyorsanız uğraşın, çevresel streslere en fazla maruz kalan yeriniz ellerimizdir. Bu streslere ellerimizden daha az maruz kalan yüzümüz için sayamayacağımız kadar bakım ürünü mevcut iken ellerimiz bu konuda çok zayıf kalmaktadır. Bu nedenledir ki zamanın akışına karşı koyamamakta ve yaşımızı her daim ortaya koymaktadır ellerimiz. 

Özellikle güneş ve diğer çevresel faktörlere bağlı oluşan pigmentasyon değişiklikleri ve lekeler sık karşılaşılan sorunlardandır. Günümüzde bu sorun gerek lazer tedavileri gerekse de tropikal ürünler (kremler, enzimatik peeling ürünleri) ile çözülebilmektedir.

Ellerimiz ile ilgili karşılaştığımız sorunladan bir tanesi de yaş ilerlemesi veya kilo kaybına bağlı ortaya çıkan yumuşak doku eksikliğidir. Eller üzerindeki anatomik yapıların (damarlar, tendonlar ve hatta kemik yapılar) görünür hale gelmesi, son derece kötü bir görüntü ortaya çıkartmaktadır. Bu sorun ile ilgili olarak uzunca bir süre hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılmıştır. Ancak günümüzde kişilerin kendi vücutlarından alınan yağların el sırtına verilmesi ile çok daha güzel ve uzun süreli estetik sonuçlar alınabilmektedir.

Benzer bir şekilde çevresel etkenlere bağlı el cildinde kuruluk, cansızlık gibi sorunların düzeltilmesi de günümüzde mümkündür. Son yıllarda çok konuşulan nano yağ enjeksiyonları, prp ve vitamin uygulamaları doğru hastalarda çok etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için randevu alabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir